Rozhovor s Monikou Šimkovičovou

Přinášíme Vám rozhovor s Monikou Šimkovičovou, ORM/Compliance Manager CR/SR ve společnosti NN:

Kdo Vás osobně v životě nejvíce inspiroval?

V mém životě mě inspirují dvě ženy. Asi nebudu jediná, kdo řekne, že mojí velkou inspirací byla a je moje maminka. Coby bývalá pedagožka, která celý život pracovala s dětmi, brala svoje povolání jako poslání a něco, co ji neuvěřitelně naplňovalo a inspirovalo k posouvání hranic a v osobním rozvoji. Děti své rodiče „zrcadlí“ a já se musím přiznat, že jsem svoji maminku zrcadlila velice důsledně. J Vedla mě k tomu, abych si dávala náročné cíle, i kdyby se na začátku měly zdát jako nesplnitelné nebo nemožné; věřila mi a podporovala mě. Tento přístup se mi velice osvědčil i v dospělosti, protože se rozvíjíme zejména tehdy, když čelíme výzvám.

Druhou ženou, která mě inspiruje svojí neutuchající energií, lidskostí a autenticitou, ale i nastavením svého pracovního a osobního života, je Renata Mrázová. Myslím, že Renatu zná mnoho žen, je čestnou ambasadorkou tohoto festivalu a obě pracujeme pro stejnou společnost NN. J Renata se tento rok umístila na skvělém 11. místě v žebříčku 100 nejvlivnějších žen ČR, který každoročně vyhlašuje časopis Forbes! I to je důkazem toho, jak je to výjimečná žena.   


Proč je nutné pracovat na svém osobním rozvoji?

Pracovat na osobním rozvoji je z mého pohledu nutnost a otázka přežití. Žijeme ve velmi rychlé a měnící se době, kdy máme možnosti, které jsme nikdy předtím neměli. Internet a mobilní technologie mění naše životy a tento trend bude v budoucnosti ještě silnější. Není možné se zastavit, setrvávat na místě, nepracovat na svých schopnostech, přestat se vzdělávat. Věřím, že stejně jako já má každý ve své DNA zakódovanou touhu se rozvíjet.

Máte vlastní zkušenost se slaďováním práce a rodiny?

Ano, mám a velké. J Mám doma 8letou dceru a 4měsíčního syna. Do práce jsem se vrátila po tříměsíční mateřské dovolené, takže musím velmi dobře plánovat čas mezi prací, rodinou, koníčky a školou. Jak jsem už zmínila, osobní rozvoj je pro mě důležitý, takže jsem se pustila ještě do MBA programu Management a Leadership na Cambridge Business School v Praze.

Zatím se mi potvrzuje, že žena-matka je tím nejlepším „time-manažerem“. J  Manžel, s nímž jsem už více než 18 let, je mi velkou oporou; bez něj by tohle všechno nebylo možné.  


Co byste přála ženám, aby si z festivalu VŠEM ŽENÁM odnesli?

Všem ženám přeji, aby festival splnil jejich očekávání, aby si odnesly krásné zážitky, inspiraci a úsměv na tváři. J


Jaké je Vaše osobní motto?

„Věř si a dokážeš všechno, co chceš!“

Partneři:

Loga 23.12.2017 čb

 

 

Připojte se k nám:   

Práce ženy na Youtube Práce ženy na LinkedIn Práce ženy na Facebooku

Ohlédnutí za šestým ročníkem INICIO pro ženy