Náš tým

Pracovní portál pracezeny.cz byl spuštěn na MDŽ 8.3. 2013 proto, aby pomohl ženám a firmám vybalancovat soukromý a pracovní život. Vnímáme velmi silně, že bez pracovních příležitostí (relevantní nabídky a poptávky) jsou životní podmínky pro všechny z nás citelně těžší. Chceme pomoci ženám najít vhodnou práci, společnostem vhodné kolegyně do týmu, poradit a vzdělávat. Našim cílem je zdvojnásobit flexibilní úvazky na českém pracovním trhu z cca 5,5 % na dvojnásobek do roku 2020.

Česká republika má největší rozdíl v míře zaměstnanosti žen bez dětí a s dětmi. Míra zaměstnanosti českých žen s dětmi do tří let věku je extrémně nízká na úrovni kolem 20 %.  V roce 2040 bude ČR chybět až 550 tisíc pracujících. Zvýšení zaměstnanosti žen by mohlo tuto hrozbu pomoci zvládnout.

Napište nám:

Napište nám svůj názor, doporučení nebo se nás zeptejte, co Vás právě zajímá.

(*)
Please type your full name.

(*)
Zadejte prosím platný email.

Opravte prosím formát telefonu.

Invalid Input

  • petra-janickova

   Petra Janíčková

   Koučka a zakladatelka portálu pracezeny.cz

   Petra Janíčková o sobě říká: "Cítím se jako "vyléčená workoholička." Exekutivní koučka, majitelka společnosti AGENDER, a bývalá top manažerka a ředitelka Britské obchodní komory v ČR vystudovala ekonomii a management na VŠP a Fakultu multimédií a komunikací na Baťově univerzitě ve Zlíně. Začala podnikat již v 19 letech. Manažerské zkušenosti získala v 28 letech jako ředitelka největší mezinárodní školící společnosti Berlitz Inc. Je autorkou mezifiremního mentoringového programu Equilibrium pro talentované ženy v ČR.

   V osmém měsíci těhotenství se rozhodla založit firmu, a spustila flexibilní pracovní portál "pracezeny.cz" a projekt, který učí ženy podnikat "inicioprozeny.cz". Je zakladatelkou festivalu inspirace a osobního rozvoje "vsemzenam.cz". Je také prezidentkou Business leaders fora. Miluje překračování lidských hranic, strach, sebepoznání a osobní rozvoj, a ráda cestuje za poznáním. V koučinku ji obrovskou radost dělá práce na proměnách žen, jež se cítí jako muži (mu-ženy) zpět na ženy.Ve svém volnu je lektorkou jógy. Má své sny, ale ty sdílí pouze se svým mužem.

  • zuzana-andelova

   Zuzana Andělová

   Výkonná ředitelka Agender s.r.o.

   Jsem vlastně pracovně marketérka na rodičovské dovolené. Vždy jsem byla cílově orientovaná a "jela" bez přílišných pohledů vlevo či vpravo. Měla jsem fungující rodinu, koníčky, kamarády, studovala jsem, cestovala jsem a pak pracovala. Až s narozením mé holčičky jsem pochopila, že život není jen o cílech a výkonu. Dodnes mě mrzí, že když jsem odcházela na rodičovskou dovolenou a hledala za sebe náhradu do týmu, že jsem nedala šanci mamince. Dnes bych jí věřila na 100% :)

   Začala jsem s prvním dítětem objevovat témata jako diverzita, slaďování práce a rodiny, rozvoj a propojování. Zamilovala jsem se do všech těchto témat. Dnes jsou to již 4 roky, kdy jsem Petře Janíčkové pomohla rozjet projekty, které ženám pomáhají na jejich cestě životem - festival vsemzenam.cz, kde se ženy inspirují, rozvíjí, propojují a vyživují své ženství, inicioprozeny.cz, kde se ženy učí podnikat a tak se vlastně nachází, a pracezeny.cz, kde ženy nachází flexibilní pracovní úvazky.

   Mám druhé dítě a každý den zažívám na vlastní kůži, jak je těžké spojit všechny "role". Mám nesmírné štěstí v podpoře rodiny, především pak manžela a maminky. Zažívám ten luxus, že mohu opravdu kloubit práci a rodinu. Ale mám určeny priority - rodina je na prvním místě. 

  • martina-tran

   Martina Tran

   Koordinátorka festivalu VŠEM ŽENÁM

   Mou pracovní náplní před mateřskou dovolenou byla péče o kriticky nemocné lidi. Rodičovská dovolená je pro mě dar a jsem šťastná, že si ji mohu prožít naplno. Nevýhodou je však monotónnost a výrazně těžší návrat do práce.

   Věřím, že pro šťastný rodinný život je důležité, aby ženy, stejně tak jako muži, měly možnost se neustale rozvíjet.

   Po dvou letech strávených doma přišla tato nabídka spolupráce, kterou jsem nemohla odmítnout. Touha naučit se nové věci a poznat nové lidi byla silnější, než deficit spánku, který  už asi nikdy nedoběhnu.

   Jsem nadšená ze spolupráce v tomto mladém, dynamickém a velice schopném týmu, kde se mohu realizovat.

    

    

  • zuzana-ruzickova

   Zuzana Růžičková

   Office manažerka a projektová koordinátorka

   Když jsem dostala nabídku spolupráce, byla jsem na rodičovské dovolené s ročním synem. Nabídku jsem zvažovala asi dvě vteřiny: zajímavá práce se zajímavými lidmi, kteří vědí, co dělají a proč to dělají. V týmu navíc panuje naprostá vstřícnost vůči rodinným a soukromým povinnostem či radostem (záleží na úhlu pohledu). Taková práce je zkrátka sen. Přála bych si, aby takovou možnost měly všechny ženy, které po ní touží. Aby si dokonce mohly vybírat. Vystudovala jsem veřejnou správu a regionální rozvoj, poté pracovala jak ve státním, soukromém, tak v neziskovém sektoru, většinou na prospěšných projektech, ale ještě nikdy jsem neměla pocit, že to je ONO. A teď ho mám. 

    

    

  • lukas-langer

   Lukáš Langer

   Externí kouč a konzultant

   Vystudoval energetiku na Technické univerzitě v Ostravě. Inspirován osobností Carla G. Junga se rozhodl vystudovat psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je členem České společnosti pro analytickou psychologii a frekventant výcviku v analytické psychologii a jungovské psychoterapii. Působí ve své soukromé psychologické praxi a jako asistent MUDr. Milana Hrabánka při práci s technikou holotropního dýchání.

   V rámci své praxe se věnuje individuálnímu psychologickému poradenství a psychoterapii, přičemž uplatňuje celostní pohled na člověka se zaměřením na transpersonální aspekt lidské duše. Pořádá sebezkušenostní semináře na témata výkladu snů, práce se symbolickým obrazem a technikou Sandspiel.

   Dále působí ve firemním prostředí jako transpersonální kouč, což je styl řadící se mezi transformační metody koučinku, zabývající se změnami osobnosti, významem a smyslem života a životní orientace. Směřuje tak firemní kulturu soutěžení ke kultuře sdílení. 

   Human resources nahrazuje human relations.

  • lenka-plasilova2

   Lenka Plašilová

   Personální poradenství

   Diverzita pro mě znamená především otevřenost a schopnost naslouchat různým názorům. A nejen to - diverzita také napomáhá lépe rozumět odlišnostem a akceptovat je. Ze své zkušenosti vím, že tyto vlastnosti jsou pro práci s lidmi jedny z nejdůležitějších. Věřím, že náš projekt rozvoj diverzity podpoří a pomůže tak přispět ke zkvalitnění podmínek na českém pracovním trhu.

Proč se registrovat:

Partneři:

Loga 23.12.2017 čb

 

 

Připojte se k nám:   

Práce ženy na Youtube Práce ženy na LinkedIn Práce ženy na Facebooku

Ohlédnutí za šestým ročníkem INICIO pro ženy